Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zjazd absolwentów Traugutta po 50 latach od matury. 21 października szukają kontaktów i zapraszają rocznik ’73

Facebook Twitter

50 lat od matury obchodzimy tylko raz w życiu, przekonują "Trauguciaki" z rocznika 1973 i zachęcają do udziału w wyjątkowym spotkaniu po latach.

Zjazd absolwentów Traugutta

Jednym z inicjatorów zlotu absolwentów Liceum im. Romualda Traugutta po pół wieku, jest znany częstochowski zegarmistrz Stefan Rybicki.

Stefan Rybicki: Absolwent liceum Traugutta, matura rocznik 1973. To jest 50 lat od uzyskania matury. Skrzyknęliśmy się jeszcze w dwie osoby i utworzyliśmy komitet organizacyjny. Staramy się dotrzeć do wszystkich absolwentów. Wtedy maturę zdawało się w 5 klasach, 154 osoby. Prawdopodobnie wszyscy zdali maturę, także to też było duże osiągnięcie. Większość poszła na studia.

Jak mówi jeden z organizatorów spotkania, przez lata wielu absolwentów rozjechało się po Polsce i świecie. Celem jest aby jak najwięcej osób z tego rocznika przynajmniej na chwilę wróciło do Częstochowy i pojawiło się 21 października na planowanym zlocie.

Stefan Rybicki: Będzie co wspominać. Do tej pory, niestety mamy około 15. Myślę, że jeszcze jest troszkę czasu i będzie nas więcej. Tak liczymy na 30-40 osób, że z tego rocznika się spotka.

Radio Jura: To może być dużo większe grono.

Stefan Rybicki: Dlatego też tutaj wiem, że radio Jura jest bardzo popularnym radiem. Sam też go słucham. Działa nie tylko w Częstochowie, ale i w okolicach. Myślę, że kilka osób jeszcze się zgłosi. Ewentualnie najprościej będzie jeśli przyjdą do mnie do salonu zegarmistrzowskiego.

Uroczystość i zjazd absolwentów Traugutta sprzed 50 lat, to okazja do wspomnień ale również złożenie kwiatów pod wizerunkiem patrona częstochowskiego liceum:

Stefan Rybicki: 21 października chcemy to zorganizować, jeszcze będą chętni, to bardzo serdecznie zapraszam. Planujemy to o godzinie 16.30 złożeniem kwiatów pod popiersiem naszego patrona Romualda Traugutta przy szkole.

Radio Jura: Po pięćdziesięciu latach zostały takie znajomości i kontakty. Czy udało się utrzymać je przez tak wiele lat?

Stefan Rybicki: Jest problem troszeczkę, bo w jednych klasach rzeczywiście jest ten kontakt, a w innych gdzieś ten kontakt się urwał, wiele osób wyjeżdżało. Jeden z kolegów jest w Republice Południowej Afryki, jeden jest w Kanadzie. Porozjeżdżali się po całym świecie, już nie mówiąc o Polsce.

Spotkanie absolwentów Liceum Traugutta – maturzystów rocznika ’73 polecał Stefan Rybicki. To wydarzenie już w sobotę 21 października. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024