Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórka darów dla Ukraińców trwa na Wydziale Zarządzania Politechniki

Facebook Twitter

Przez cały weekend spływają od wszystkich dary dla Ukrainy. Pomocy humanitarnej nie może zabraknąć w aktualnej sytuacji - mówią pracownicy organizacji pomocowych. W przygotowanie zbiórek, pomocy prawnej i gromadzenie darów włączyły się liczne lokalne fundacje, stowarzyszenia, szkoły i uczelnie. Miejskie i prywatne podmioty. 

fot. facebook.com/politechnikaczestochowskaPCz

Od soboty trwa tutaj gromadzenie najbardziej potrzebnych darów dla Ukrainy. Rzeczową pomoc można przynieść każdego dnia na Politechnikę od godziny 10:00 do 22:00. Zebrane rzeczy zostaną przekazane Fundacji Pomocy Kobietom „Eurohelp” przy ul. Przemysłowej 9 w Częstochowie.

Na chwilę obecną najbardziej potrzebne są: warzywa i owoce, leki przeciwbólowe, żywność długoterminowa, mleko w kartonie, jogurty, woda w butelkach najlepiej w zgrzewkach, jedzenie dla dzieci w tym słoiczki dla niemowląt oraz pieluchy. Dla uchodźców potrzebne są środki higieniczne, takie jak: szczoteczki i pasty do zębów, mydło w płynie, żele do kąpieli, podpaski, patyczki do uszu, papier toaletowy, ręczniki papierowe, szampony.

Lista rzeczy na pewno będzie ulegać zmianie, jako wsparcie można przynosić też inne przydatne przedmioty codziennego użytku. Zbiórka trwa na Wydziale Zarządzania, w portierni przy Al. Armii Krajowej 19. Od dzisiaj (28.02) są uruchamianie kolejne miejsca zbiórek.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023