Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sukcesy młodzieżowców Włókniarza

Facebook Twitter

To był udany tydzień dla juniorów Eltrox Włókniarza Częstochowa. W środę (16.09) na torze w Ostrowie Wielkopolskim Jakub Miśkowiak zajął 3 miejsce w finale prestiżowego Brązowego Kasku, Mateusz Świdnicki był czwarty. Dzień później, w czwartek (17.09) nasza drużyna w składzie Miśkowiak - Świdnicki - Kowalski wywalczyła srebrny medal w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych rozegranym w Rybniku.

Po tym jak drużyna Eltrox Włókniarza na skutek fatalnych działań związanych z przygotowaniem toru przy ul. Olsztyńskiej nie awansowała do fazy play-off, kibicom biało-zielonych pozostaje radość z dobrych wyników naszych młodzieżowców. Biorąc pod uwagę rozgrywki PGE Ekstraligi to Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki jako jedyni z całej drużyny nie zawiedli. Miśkowiak w kilku meczach pojechał wręcz rewelacyjnie, Świdnicki jak na debiut w najlepszej żużlowej lidze świata również pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Kibice mogą liczyć na to, że Włókniarz wreszcie doczeka się wychowanka, który będzie osiągał sukcesy w sporcie żużlowym, na wzór Marka Cieślaka, Sławka Drabika czy Sebastiana Ułamka.
Miniony tydzień tylko potwierdził oczekiwania kibiców. Miśkowiak zajął 3 miejsce w finale Brązowego Kasku, pokonując w biegu barażowym o miejsce na podium swojego klubowego kolegę Świdnickiego. Obaj zgromadzili po 12 punktów. Trzeci z reprezentantów Włókniarza Bartłomiej Kowalski zajął 6 miejsce. W zawodach triumfował wychowanek Unii Tarnów Mateusz Cierniak, drugi był Sebastian Szostak z TŻ Ostrowia Ostrów Wielkopolski.
W finale MMPPK w Rybniku nasi zawodnicy byli o krok od złota, ale ostatecznie minimalnie ulegli juniorom Falubazu Zielona Góra. Para Miśkowiak – Świdnicki wywalczyła 24 punkty, zielonogórzanie w składzie Norbert Krakowiak – Mateusz Tonder zdobyła 2 oczka więcej. Miejsce na podium uzupełnili młodzieżowcy Stali Gorzów.

G.S.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024