Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zawirowania na rynku pracy: Kogo i gdzie potrzebują pracodawcy?

Facebook Twitter

Mimo kryzysu na rynku zatrudnienia wciąż potrzebni są fachowcy, pracownicy wyspecjalizowani, w których chcą inwestować lokalne firmy. Przedsiębiorcy czekają też na narybek absolwentów kierunków technicznych. Wciąż poszukiwani są też pracownicy fizyczni.

fot. Gerd Altmann/ Pixabay

Zawirowania na rynku pracy

Sprawdzaliśmy jakich pracowników obecnie najbardziej potrzebuje częstochowski rynek pracy?

Mariola Nieroda: Pracownicy produkcji są potrzebni, którzy nie boją się pracy przede wszystkim w systemie 3-zmianowym i ciężkiej pracy fizycznej. Stanowiska są różne, niektóre wymagają wyżej siły fizycznej, a niektóre są w specyficznych warunkach, czyli np. przy gorącym piecu, na stanowisku pracy jest duszno, parno, tak, że osoby, które mogłyby w tych warunkach pracować

– mówi Mariola Nieroda z agencji pośrednictwa pracy w Częstochowie. Część z mieszkańców Częstochowy i regionu okres wakacyjny wykorzysta też na poszukiwania pracy za granicą. W jakich branżach w krajach UE jest największy popyt na pracownika?

Katarzyna Jędrasiak: Jeżeli chodzi o ten rynek europejski myślę, że to jest podobnie w sumie tak jak jest w Polsce, czyli zawsze branża IT jest poszukiwana, zawsze zawody z branży budowlanej, usług. Oczywiście pojawiają się też często oferty pracy sezonowej do zbiorów, do prostych prac.

– dodaje pośrednik pracy – Katarzyna Jędrasiak.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj