Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zawiercie: Śląska Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała nielegalny salon gier

Facebook Twitter

Jest kolejny efekt szeroko zakrojonej w ostatnich latach akcji kontroli nielegalnych salonów gry. Tym razem w Zawierciu mundurowi ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali punkt z nielegalnymi automatami.

Jak informuje rzecznik Michał Kasprzak, punkt udawał inną placówkę usługową:

Michał Kasprzak: Pawilon do złudzenia wyglądał jak kawiarenka internetowa. Okna i drzwi oklejone były ciemną nieprzeźroczystą folią, a przy wejściu do lokalu znajdowały się kamery. Drzwi pawilonu zamykane były na blokowany zamek magnetyczny. Klienci byli wpuszczani do środka tylko przez obsługę. Mundurowym udało się zdobyć zaufanie 44 letniej kobiety, która pracowała w lokalu i zostali wpuszczeni do środka. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe.

Zdarza się, że tego typu akcje są podejmowane na skutek anonimowych zawiadomień od mieszkańców. Jeżeli natkniecie się na nielegalną „dziuplę hazardu”, warto wysłać sygnał administracji skarbowej. W tym przypadku, na terenie Zawiercia skonfiskowano 4 maszyny, a służby zabezpieczyły też ponad 12 tys. zł w gotówce…

Michał Kasprzak: Do sprawy mundurowi zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 10 tyś. zł, prawdopodobnie przeznaczoną na wypłaty wygranych. Pozostała kwota ponad 2 tyś. zł znajdowała się wewnątrz automatów do gier. Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjngo KAS – 800 060 000 oraz mailowo na adres: [email protected].

– dodaje rzecznik KAS w naszym województwie Michał Kasprzak.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj