Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To się nazywa wynik: 25 punktów karnych i 2,5 tys. mandatu

Facebook Twitter

To się nazywa wynik: 25 punktów karnych i 2,5 tys. mandatu. 28-letni kierowca "dostawczaka" wyprzedzał na skrzyżowaniu o na przejściu dla pieszych.

25 punktów karnych

25 punktów karnych i 2,5 tys. mandatu

Policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali ruch na ul. Wręczyckiej (droga wojewódzka nr 494) w miejscowości Kalej. Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wynika, że w tym miejscu często przekraczana jest dozwolona prędkość. Dodatkowo, w tym rejonie znajdują się skrzyżowania oraz oznakowane przejście dla pieszych.

Fot. klobuck.policja.gov.pl

Kilka minut po dojechaniu na miejsce, mundurowi zauważyli samochód dostawczy, który ze znaczną prędkością jechał w kierunku Częstochowy. Na oczach policjantów kierowca mercedesa rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu na skrzyżowaniu, po czym kontynuował ten manewr przejeżdżając przez przejście dla pieszych.

Stróże prawa natychmiast zatrzymali do kontroli sprawcę wykroczeń. Okazało się, że mercedesem kierował 28-letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast za popełnione wykroczenia otrzymał w sumie 25 punktów karnych oraz grzywnę w łącznej kwocie 2,5 tyś. złotych!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023