Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zatrucia czadem można uniknąć. Strażacy edukują i rozdają czujki

Facebook Twitter

Profilaktyka strażaków wciąż działa. W całym województwie trwają spotkania, kampanie informacyjne i przekazywanie czujników, które mogą nas uchronić przed zatruciem czadem. Śląscy strażacy rozdadzą mieszkańcom województwa śląskiego 100 czujników tlenku węgla.

Akcja edukacyjna „Nie dla czadu” rozpoczęła się na początku października.

Czujniki tlenku węgla są sukcesywnie przekazywane do różnych budynków użyteczności publicznej. Samo informowanie społeczeństwa, wszystkie czynności realizujemy przez które możemy uświadomić ludzi, jaka jest skala zagrożenia. Myślę, że każda osoba, która zwiększy swoją wiedzę, zmieni sposoby postępowania z urządzeniami grzewczymi.

Ale ważna jest również przekazywana w kampanii wiedza. Jak podkreślają specjaliści, zagrożenia tlenkiem węgla nie należy lekceważyć.

Jesteśmy zadowoleni, że ten poziom wiedzy u społeczeństwa cały czas rośnie i to zagrożenie nie jest bagatelizowane. Każdy z nas musi pamiętać o tym, że istnieją zasady bezpieczeństwa przy eksploatowaniu urządzeń grzewczych, nie możemy również ignorować obowiązku czyszczenia przewodów kominowych, wentylacyjnych, które – zaniedbane – czynią z nas potencjalne ofiary tlenku węgla.

Informował Paweł Liszaj z częstochowskiej Straży Pożarnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024