Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie ignoruj tych apeli! Dzisiaj w nocy czad zabił dziewczynkę

Facebook Twitter

Tragiczna noc w Zabrzu - podczas kąpieli śmiertelnie czadem zatruło się dziecko. Jak informuje tamtejsza straż pożarna, wczoraj (08.02.) po godzinie 22 otrzymali oni informację o prawdopodobnym podtruciu 10-letniej dziewczynki tlenkiem węgla w trakcie kąpieli.

czad zatrucie tlenkiem węgla

Czad zabija

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce wspólnie z pogotowiem rozpoczęto reanimację dziewczynki, która została wcześniej wyciągnięta z wanny do przedpokoju. Jednocześnie dokonano pomiary na obecność tlenku węgla, które wykazały jego obecność. Po ponad godzinnej reanimacji niestety dziewczynka nie odzyskała czynności życiowych.

To siódma ofiara śmiertelna tlenku węgla w woj. śląskim od początku sezonu grzewczego.

Strażacy apelują o obowiązku wykonywania przeglądów stanu technicznego urządzeń grzewczych i monitowaniu czujników tlenku węgla w mieszkaniach i domach.

Od 1 października 2023r. do 08 lutego 2024r. Państwowa Straż Pożarna w woj. śląskim odnotowała:

442 zdarzenia związane z emisją tlenku węgla w budynkach mieszkalnych (w 193 przypadkach w mieszkaniach zadziałał czujnik tlenku węgla), w których poszkodowane zostały 204 osoby w tym 61 dzieci. 7 osób w tym 1 dziecko poniosło śmierć. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Katowicach i Jastrzębiu – Zdroju, pow. bielskim i m. Bielsko -Biała.

539 pożarów w budynkach mieszkalnych, związanych z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych lub ich wadami, w których 1 osoba poniosła śmierć, a poszkodowanych zostało 19 osób, w tym 6 dzieci. Najwięcej pożarów odnotowano w pow. żywieckim i cieszyńskim oraz pow. częstochowskim i m. Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj