Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabójstwo w centrum Częstochowy. Nie żyje 74-letnia kobieta

Facebook Twitter

Makabryczna zbrodnia na ul. Kopernika w Częstochowie. Nie żyje 74-letnia kobieta. Do dramatycznych scen miało dość w czwartek (9.12) około godziny 20.00.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Jak udało nam się ustalić, 74-latka została zaatakowana ostrym narzędziem, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się że chodzi o siekierę. Kobieta zmarła od zadanych jej ciosów. Cały czas trwają czynności w tej sprawie. Śledztwo prowadzi Prokuratura.

Sprawca został zatrzymany to 78-letni mężczyzna. Na miejscu pracowali policjanci od nadzorem prokuratora, relacjonuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś oficer prasowy KMP w Częstochowie:

Wczoraj o godzinie 20.00 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o zabójstwie, do którego doszło w Częstochowie przy ulicy Kopernika. Wstępne ustalenia wskazywały, że mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy kobietę, najprawdopodobniej zadał jej ciosy siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry. W wyniku odniesionych obrażeń 74-letnia kobieta zmarła. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wnikliwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliła szybko namierzyć sprawcę zabójstwa. Po około 2 godzinach kryminalni z Częstochowy zatrzymali do sprawy 78-letniego mężczyznę. Z uwagi na jego stan zdrowia, został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policjantów. Mężczyźnie grozi nawet dożywotnie więzieni

Jak dodaje rzeczniczka częstochowskiej policji, 78-letniemu mężczyźnie grozi dożywocie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj