Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zainwestują w drogi dla cyklistów. Są plany na 2024 rok

Facebook Twitter

Korzystne zmiany w infrastrukturze rowerowej w tym roku zapowiada miasto. Wśród inwestycji dla miłośników jednośladów jest trochę nowych ścieżek i poprawa tego co już działa w Częstochowie. 

Drogi dla cyklistów
fot.fb/Krzysztof Matyjaszczyk

Drogi dla cyklistów w Częstochowie

Sieć dróg dla dwóch kółek ma się stale rozrastać. Planowana jest w 2024 droga rowerowa wzdłuż Al. Jana Pawła II: od Rynku Wieluńskiego do ul. Pułaskiego – ma zapewnić większą dostępność i bezpieczeństwo dla cyklistów – deklaruje społeczny konsultant ds. infrastruktury rowerowej w Częstochowie.

Nowa trasa dla rowerów przewidziana jest też na Zawodziu – przy ul. Orlik-Rückemanna: od ul. Legionów do ul. Olsztyńskiej. Drogowcy zatroszczyć się mają o bezpieczeństwo, bo potrzebna jest przebudowa przejazdu rowerowego na ul. Wilsona, ma tu ma być płynniej.

Co z doświetleniem dróg, po których poruszają się rowerzyści? Modernizacja oświetlenia zapowiadana jest na ścieżce pieszo-rowerowej przy Alei Pokoju – głównie dla bezpieczeństwa po zmroku. Częstochowski samorząd informuje, że nadal miasto pozostanie przyjazne posiadaczom dwóch kółek.

Dodajmy, że ambitny plan zakłada, że w kolejnych latach w regionie częstochowskim powstanie spójna sieć trzech dróg rowerowych o łącznej długości blisko 240 km.

Temat licznie komentujecie na naszym Facebooku:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj