Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaczyna się rok akademicki. Jak nauka będzie wyglądać na Politechnice Częstochowskiej?

Facebook Twitter

Pandemia koronawirusa trwa, tymczasem najstarsza uczelnia w mieście, czyli Politechnika Częstochowska, stawia na nauczanie mieszane w nadchodzącym roku akademickim.

Ćwiczenia odbywać się będą stacjonarnie, a wykłady w formie online:

Zarówno na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, dla doktorantów oraz dla uczestników Szkoły Doktorskiej, też studiów podyplomowych i kursach w semestrze zimowym nauka będzie się odbywała w bezpośrednim kontakcie oraz za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Przy czym te zajęcia stacjonarne to będzie minimum 20% zajęć z danego semestru. Wykłady będą odbywały się w formie zdalnej, czyli online. Natomiast laboratoria z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego, w małych grupach.

Mówiła Izabela Walarowska – rzecznik Politechniki i jak dodaje – wykładowcy będą do dyspozycji studentów nie tylko na zajęciach.

Grafik zajęć, harmonogramy zajęć będą opublikowane na naszej stronie internetowej, także studenci będą mogli już wkrótce je zobaczyć. Przy czym też nauczyciele akademiccy będą zapewnić też możliwości konsultacji w formie zdalnej, w czasie rzeczywistym, w wymiarze 4 godzin lekcyjnych tygodniowo. Prowadzący, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby, jest tak także dostępny podczas konsultacji w trybie stacjonarnym. 

Wciąż można zdobyć indeks uczelni, a wybór kierunków studiów nadal jest dość bogaty.

Do wyboru mamy ponad 30 kierunków studiów na 6 wydziałach. Z uwagi na przesunięte terminy matur, w związku z pandemią, czekamy na maturzystów – chciałam uspokoić – i do 4 października można się rejestrować w Systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów poprzez stronę Politechniki Częstochowskiej. Także spokojnie poczekamy na wszystkich, którzy będą się chcieli uczyć u nas na uczelni. Uczelnia jest otwarta, rekrutujemy. 

Na uczelni pojawiło się także wiele nowości…

W tym roku oferujemy 4 nowe kierunki studiów. Wszelkie informacje są na naszej stronie internetowej. Jest informator, jest terminarz rekrutacji. Jeśli ktoś by miał pytania, dyżurują Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne. Jeśli chodzi o nowe kierunki studiów to w tym roku akademickim są to Elektromobilność i Energia odnawialna, Finanse i rachunkowość w biznesie, Inteligentne miasta oraz Zarządzanie środowiskiem.

Zapytaliśmy także, co z akademikami Politechniki? Jak będzie wyglądało kwaterowanie studentów?

Do akademików wracają studenci, tzn. kwaterowanie rozpocznie się 21. W tej chwili trwa proces rekrutacji do tych akademików. Studenci dzwonią, pytają się, jak będzie wyglądało zakwaterowanie. W naszych Domach Studenckich mamy ponad 1500 miejsc. Jest to Dom Studenta „Bliźniak”, Dom Studenta „Maluch” i  Dom Studenta „Herkules”, przy czym zalecenia są takie, żeby w pokojach 2-osobowych kwaterować po 1 osobie, przy czym tych miejsc nie będzie ponad 1500 a Około to może być 900 miejsc. Oczywiście pierwszeństwo mają nasi studenci. Jeśli miejsc nam zostanie, możemy kwaterować innych studentów. Natomiast są też takie przypadki, że osoby chcą mieszkać po 2 osoby w jednym pokoju, np. dotyczy to rodzeństw. 

– dodaje Izabela Walarowska – rzecznik Politechniki Częstochowskiej. Po więcej informacji zaglądajcie na stronę internetową Politechniki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj