Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zabytkowe tramwaje wrócą na tory z okazji święta 11 listopada. Pojedziemy nimi za darmo

Facebook Twitter

Zabytkowe tramwaje, które wciąż mamy w Częstochowie, na trasy wyjeżdżają tylko sporadycznie i przy wyjątkowych okazjach. Miłośnicy komunikacji w święto 11 listopada będą mogli znów przejechać się starymi konstalami, które wrócą tego dnia na tory.

Zapowiada Maciej Hasik, rzecznik MPK:

Maciej Hasik: 11 listopada na torowiska Częstochowy wyjadą zabytkowe tramwaje typu Konstal 4N z doczepą i Konstal 102NA wchodzące w skład taboru MPK. Dzięki współpracy miejskiego przewoźnika z Częstochowskim Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej po raz kolejny zostanie zaproponowana wyjątkowa komunikacyjna atrakcja. Przejazdy będą odbywać się na trasach kursowych linii 2 i 3, czyli od Dworca Raków PKP do pętli Fieldorfa-Nila i od pętli Stadion Raków do Fieldorfa-Nila. Przejazdy zabytkowymi tramwajami tego dnia będą bezpłatne, pasażerowie otrzymają pamiątkowe bilety.

Zabytkowa 2 wyjedzie z zajezdni o 11:56 w kierunku Północy. Zabytkowa 3 startuje w piątek (11.11) 10 minut później. Z pętli Fieldorfa-Nila pojedzie w stronę stadionu Rakowa o 12:42.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024