Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzień Kina Polskiego w OKF. To z okazji Święta Niepodległości

Facebook Twitter

OKF Iluzja zaprasza na Dzień Kina Polskiego. To tradycyjnie już 11 listopada, czyli w najbliższą sobotę.

Dzień Kina Polskiego
ft. facebook.com/kinostudyjneokfiluzja

Jak co roku, w Święto Niepodległości, OKF Iluzja zaprasza na Dzień Kina Polskiego. To najlepszy dzień w roku, aby patriotycznie wrócić do polskich produkcji kinowych. W tym roku zaprezentowane zostaną rodzime filmy, które cieszyły się największym zainteresowaniem widzów – teraz i przed laty. W programie przewidziane są również warsztaty dla dzieci i seans dla najmłodszych.

Iwona Kwincińska: Zaczynamy o godzinie 10 filmem „Kicia Kocia na pikniki. Film, który uczy w zasadzie dzieci, jak należy się zachowywać w pewnych sytuacjach i warsztaty plastyczne zaraz po tym filmie, które tematycznie będą nawiązywać do pikniku. O godzinie 12.45 „Popiół i Diament” Andrzeja Wajdy. Tym filmem zaczynaliśmy cykl „Krótka historia filmu polskiego”. Myślę, że warto obejrzeć na odnowionej kopii, taka lektura obowiązkowa w zasadzie dla wszystkich Polaków”.

Jak mówi Iwona Kwincińska, kierowniczka Iluzji, polskie tytuły zdominują świąteczny repertuar aż do wieczora. Obok klasyki na ekranie również krajowe nowości, w tym te najgłośniejsze filmy, które mają szanse na międzynarodowe nagrody.

Iwona Kwincińska: „Chłopi” – jeden z najgłośniejszych filmów tego roku, film, który został polskim kandydatem do Oskara. Następny film to „Lęk” – film który będziemy wyświetlać premierowo. I wreszcie na zakończenie o godzinie 20.45  „Doppelgänger. Sobowtór”, film narodzony w Gdyni za reżyserię Jana Holubka, bardzo specyficzny, bowiem inspirowany wydarzeniami z PRL-u.

Cały program filmowych atrakcji 11 listopada możecie prześledzić na stronach częstochowskiego kina studyjnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023