Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wykonawca przebudowy linii tramwajowej wkracza od poniedziałku (23.11) do centrum miasta

Facebook Twitter

Kierowcy przygotujcie się na spore utrudnienia. Kłopoty z przejazdem od poniedziałku w alejach. Ma to związek z kolejnym etapem przebudowy linii tramwajowej.

MPK, zmiany, Modernizacji linii tramwajowej oraz budowa nowej nitki na Parkitkę

Wykonawca przebudowy linii tramwajowej wkracza do centrum miasta, dlatego od poniedziałku (23.11) na kolejnym odcinku, w Śródmieściu, będzie wygrodzone całe torowisko w al. Wolności i al. Kościuszki. Kierowcy spodziewajcie się jeszcze więcej utrudnień, jezdnia zwężona zostanie o pas ruchu po stronie przylegającej do torowiska. Katarzyna Fica ma więcej informacji.

Wykonanie zaplanowanych prac będzie wymagało wyłączenia jednego pasa jezdni na odcinku od Alei Kościuszki do Al. Wolności. Jednak na pewno dobrą wiadomością jest to, że póki co zakres robót nie będzie obejmował skrzyżowań, przez co ruch w śródmieściu będzie bardziej płynny. Uspokajamy też pasażerów MPK – przebudowa torowiska nie wymaga na razie zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Autobusy pozostają na stałych trasach, ale mogą jeździć wolniej w pobliżu remontów. Pamiętajcie też, że równocześnie kontynuowane będą prace przy przebudowie linii tramwajowej w Al. Armii Krajowej i Al. Niepodległości. Tutaj także spodziewajcie się utrudnień na drogach.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj