Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wreszcie tną przerośniętą trawę

Facebook Twitter

Mieszkańcy problem z przerośniętą trawą sygnalizowali jeszcze w maju, ostatnie dni sprawiły, że znacznie pogorszyła się widoczność dla kierowców na skrzyżowaniach. Prace potrwają jednak przez cały czerwiec, bo do wykoszenia jest ok. miliona metrów kwadratowych. Najpierw prace prowadzone są wzdłuż dróg krajowych i wojewódzkich, dalej na drogach pozostałych kategorii.

Część z ruchliwych skrzyżowań na terenie Częstochowy już z wykoszoną trawą i nareszcie lepszą widocznością. Z opóźnieniem, ale jednak rozpoczęły się prace związane z pielęgnacją zieleni. Na problemy z tym związane od kilku tygodni skarżyli się kierowcy, w tym nasi słuchacze:

Czy zajmą się w tym roku koszeniem trawy? Przez wiele skrzyżowań nie da się przejechać, bo nie widać w ogóle drogi, co się dzieje na skrzyżowaniu. Na rondzie na Kucelinie też nie widać, czy samochody jakieś jadą. Kiedy coś z tym zrobią?

Nadal mamy bujną trawę na wielu zieleńcach i trawnikach na miejskich terenach, a to siedlisko kleszczy, przypominają spacerowicze. Trawy do skrócenia jest bardzo dużo, ale ekipy wykonujące prace dla Centrum Usług Komunalnych prowadzą cięcie zieleni maszynowo, dlatego tempo jest szybsze. W pierwszej kolejności pracują w obrębie ulic, przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, również w częstochowskich dzielnicach.

Firmy, które świadczą usługę, wykaszają trawę w obrębie pasów drogowych, wzdłuż dróg krajowych i wojewódzkich. Będziemy także odsłaniać przejścia skrzyżowania, sygnalizacje. Prace są zaplanowane na ok. 1 mln – 1 mln 200 m kw. w czerwcu. Obecnie zakończyliśmy już pierwszy etap prac na DK1, wykoszenie na Jana Pawła II, zrobiona już jest ulica Szajnowicza-Iwanowa. Powinniśmy dziś skończyć odsłanianie dróg Dzielnicy Północ. Prace idą dwa razy szybciej niż w zeszłym roku

– informował nas Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych. Przycinka w centrum faktycznie już ukończona, zdecydowanie poprawiła się możliwość przejazdu przez skrzyżowania również na Północy, podpowiadają nam kierowcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj