Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wojskowe Centrum Rekrutacji: 3 tysiące powołanych do zasadniczej służby wojskowej

Facebook Twitter

Wojskowe Centrum Rekrutacji z pierwszymi podsumowaniami tego roku w Częstochowie, rejonie i całym województwie śląskim. Czy chętniej wybieramy przygotowanie i służbę w mundurze?

Wojskowe Centrum Rekrutacji

Ponad 3 tys. kandydatów powołano do dobrowolnej zasadniczej służby przez Wojskowe Centra Rekrutacji z terenu województwa śląskiego w tym roku. Kolejną formą służby, która cieszyła się w tym roku zainteresowaniem była Terytorialna Służba Wojskowa. 16-dniowe szkolenia były realizowane w jednostkach wchodzących w skład 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W bieżącym roku szkolenia podstawowe i wyrównawcze były realizowane w 131 batalionie lekkiej piechoty w Gliwicach oraz 133 batalionie lekkiej piechoty w Cieszynie.

Od 1 grudnia odbywa się również na potrzeby nowo sformowanego 132 batalionu lekkiej piechoty w Częstochowie. Dodatkowo do programu Szkół Legii Akademickiej w bieżącym roku przystąpiło 5 uczelni z terenu woj. śląskiego. Łącznie do tego projektu przystąpiło 118 studentów. W 2023 r. ponad 700 osób z terenu województwa zostało powołanych do zawodowej służby w Wojsku Polskim.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024