Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

WOT w Częstochowie. W mieście powstaje batalion. Trwa nabór w jego szeregi

Facebook Twitter

Częstochowski batalion Wojsk Obrony Terytorialnej powstanie jeszcze w tym roku. Plany rozwoju w północnej części województwa śląskiego, zdradziła 13. Śląska Brygada WOT.

WOT w Częstochowie

Wojska Obrony Terytorialnej opierają swój potencjał na żołnierzach-ochotnikach, naborem zajmują się rekruterzy w poszczególnych powiatach. Wystarczy skontaktować się poprzez stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie już informuje o sprawie i poszukiwaniach kandydatów do munduru z naszego subregionu. Trwają przygotowania do stworzenia częstochowskiego batalionu. A to opcja dla osób, które chcą połączyć pracę zawodową z byciem żołnierzem. Termin utworzenia batalionu przypada na IV kwartał, pierwsza przysięga żołnierzy w Częstochowie odbędzie się zatem już w grudniu.

Aby zgłosić się w szeregi batalionu, wystarczy podstawowe wykształcenie i chęci, do korpusu podoficerskiego, należy mieć ukończoną szkołę średnią, natomiast oficerami będą mogli zostać absolwenci szkół wyższych. Kandydat powinien mieć obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychofizyczną, ukończone 18 lat i nie pełnić innego rodzaju służby. Nie może być karany. Docelowo w częstochowskim batalionie służyć będzie ponad 600 żołnierzy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj