Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą chce skorzystać z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą ponownie będzie aspirował o środki w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą chce skorzystać z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Mówi Beata Pochodnia, wicedyrektor wojewódzkiego ZOZ-u przy ul. Sobieskiego:

Beata Pochodnia: Już mamy dwa pomysły i w jednej puli, i w drugiej. Ta pierwsza pula, czyli projekty infrastrukturalne – mamy już wszystkie dokumenty, papiery zgromadzone na to, żeby ten wniosek złożyć. Natomiast w drugiej puli, zmienił się trochę jej charakter i mogą być realizowane tylko projekty miękkie. Tu będzie połączenie kultury i zdrowia. Stawiamy na profilaktykę i promocję zdrowia dzieci i młodzieży.

Instytucja zachęca też grupy mieszkańców, nawet nieformalne do aktywności na tym polu. Możemy za sprawą Budżetu Obywatelskiego i za pieniądze wojewódzkie zainspirować zmiany w naszym otoczeniu. Kilkukrotnie udało się w tej poradni przeprowadzić ważne inwestycje dzięki wsparciu i głosom mieszkańców regionu.

Beata Pochodnia: Możliwość pozyskania jakichkolwiek funduszy zewnętrznych też jest nie do przecenienia. Wiele tych inwestycji nie udałoby się zrobić, gdyby nie środki zewnętrzne. Do budżetu obywatelskiego będziemy w tej chwili startować już trzeci raz. Do tej pory udało nam się zrealizować trzy projekty. Zadania dotyczyło instalacji paneli fotowoltaicznych. Dobra energia i oszczędności dla zakładu – wiadomo, że to super korzyść.

– jak mówi wicedyrektor przychodni przy ul. Sobieskiego, zadania dotyczą lepszej opieki nad pacjentem, ale też komfortu ich obsługi. Stąd przeprowadzone dzięki B.O. inwestycje w klimatyzowane pomieszczenia czy zakup niezbędnej, nowej aparatury:

Beata Pochodnia: Drugie zadanie dotyczyło montażu 41 klimatyzatorów w gabinetach lekarskich, w pracowniach, na korytarzach zakładu. Lata mamy jakie mamy. Upały są bardzo duże. Z przychodni korzysta bardzo wielu młodych pacjentów, którzy przychodzą z rodzicami. Często jest to duże natężenie ruchu. Chcieliśmy te warunki zoptymalizować. Z kolei w zeszłym roku był to zakup dwóch aparatów cyfrowych USG do poradni ginekologii, wieku rozwojowego i ginekologii i położnictwa.

– relacjonowała wicedyrektor Beata Pochodnia z Wojewódzkiego Zakładu Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą w Częstochowie. Wszyscy zainteresowani wnioski do marszałkowskiego budżetu mogą składać do 16 maja.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024