Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz wygrał z Apatorem i zgarnął 3 punkty. Świetne ściganie w Częstochowie

Facebook Twitter

W meczu 8 kolejki PGE Ekstraligi rozegranym w niedzielę (12.06) żużlowcy zielonaenergia.com Włókniarza Częstochowa wygrali z For Nature Solutions Apatorem Toruń 50:40. 10-punktowa wygrana pozwoliła naszej drużynie zdobyć punkt bonusowy za lepszy wynik w dwumeczu. Liderem Włókniarza był oczywiście Leon Madsen, zdobywca 13 punktów. Dla gości najlepiej punktowali Patryk Dudek (16 pkt.) i Robert Lambert (15 pkt.)

Częstochowianie zaczęli mecz od podwójnych wygranych w 1 i 2 biegu. Goście odpowiedzieli również podwójnym zwycięstwem Dudka i Lamberta w 3 wyścigu. W 4 biegu świetnie zaprezentował się wychowanek Włókniarza Mateusz Świdnicki, który pokonał Pawła Przedpełskiego, trzeci przyjechał Bartosz Smektała i gospodarze objęli 6-punktowe prowadzenie. W 6 biegu kapitalną jazdę zaprezentował Fredrik Lindgren, który na dystansie uporał się z Dudkiem i Przedpełskim. 7 bieg to wygrana Lamberta, który ustanowił nowy rekord częstochowskiego toru. Kapitalną walkę oglądaliśmy też w 8 biegu, w którym ponownie rewelacyjnie zaprezentował się Świdnicki z Lindgrenem, wygrywając podwójnie z Dudkiem i Holderem. Krajowy lider torunian zrehabilitował się w następnym biegu, kiedy to pokonał lidera Włókniarza Madsena. Po tym wyścigu „biało – zieloni” osiągnęli 10-punktową przewagę (32:22). Ostatnie 6 biegów kończyło się remisowo i ostatecznie Włókniarz pokonał Apatora 50:40.

W ekipie Włókniarza poza Madsenem na słowa uznania zasłużyli Kacper Woryna (9 pkt. + 1 bonus), Lindgren (8 pkt. + 2 bonusy) i Świdnicki (8 pkt. + 1  bonus). Swoje zrobili Jonas Jeppesen (3 pkt. + 1 bonus) i Jakub Miśkowiak (4 pkt. + 1 bonus). Kolejny słabszy mecz pojechał Smektała (5 pkt.). O sile gości decydowali Dudek i Lambert, którzy zdobyli aż 31 pkt, z 40 wywalczonych przez ich zespół. Zawiódł kompletnie Jack Holder i juniorzy.

Znakomita pogoda przyciągnęła fanów Włókniarza na stadion, tych małych i tych nieco starszych:

Włókniarz z 9 punktami na koncie plasuje się na 4 pozycji w tabeli PGE Ekstraligi. Katarzyna Fica pytała na co w tym sezonie liczą kibice biało zielonych?

Po tym spotkaniu Włókniarz o 3 „oczka” wyprzedza w tabeli Apatora. Następny mecz podopieczni trenera Lecha Kędziory rozegrają w piątek (17.06), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z GKM Grudziądz.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023