Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej pieniędzy na inwestycje w ogródkach działkowych od marszałka województwa śląskiego

Facebook Twitter

Marszałek województwa śląskiego znów dotuje działkowców. 17 Rodzinnych Ogródków Działkowych z całego regionu otrzymało pieniądze na inwestycje. Przeznaczą środki na nową infrastrukturę.

fot. slaskie.pl

Łącznie do wykorzystania jest blisko 630 tys. złotych, a pieniądze zasilą też część z częstochowskich działek:

Program wsparcia dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych to kolejny rok realizacji. W zeszłym roku na program zarząd województwa śląskiego przeznaczył 1 mln złotych, w tym roku to 1,5 mln. Pierwsza w tym roku grupa 17 ogrodów działkowych otrzymuje czeki na realizację zadań, z Częstochowy są to takie ogrody jak im. Adama Mickiewicza oraz ROD „Wypalanki”

– poinformował Sławomir Gruszka – rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

fot. slaskie.pl

Na realizację przedsięwzięcia ROD Wypalanki będą miały prawie 50 tys. zł, a ogródki im. Mickiewicza spożytkują ponad 35 tys. złotych. Jak wykorzystają pieniądze?

Środki, które otrzymają te ogrody działkowe, zostaną przeznaczone na budowę drogi wewnętrznej oraz renowację rowu melioracyjnego służącego małej retencji. Środki te zostaną wykorzystane dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych na inwestycje ogólnorozwojowe, które służą wszystkim działkowcom. Taki jest cel tego konkursu, tego projektu, żeby takie drobne inwestycje realizować.

fot. slaskie.pl

Jak dodaje rzecznik województwa śląskiego – inwestowanie w ogródki działkowe jest ważne, bo jest to działanie proekologiczne, a przy tym działki tworzą też ważną część społecznej aktywności mieszkańców i zieleni dla regionu:

Zarząd województwa śląskiego bardzo mocno stawia na to, aby działania władz regionu były jak najbardziej ekologiczne, jednocześnie dzisiaj jest przekazana informacja, że w tym roku do końca maja jeszcze Rodzinne Ogrody Działkowe mogą starać się o kolejne środki przeznaczone na ten rok, czyli 900 tys. złotych właśnie na tego typu małe inwestycje służące wszystkim działkowcom. To są małe inwestycje na rodzinnych ogrodach działkowych w przestrzeni ogólnodostępnej.

Szczegóły kolejnego naboru poznamy wkrótce

– dodaje rzecznik Urzędu Marszałkowskiego – Sławomir Gruszka.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024