Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Warto zakończyć karnawał w Filharmonii Częstochowskiej

Facebook Twitter

25 lutego definitywnie żegnamy tegoroczny karnawał. Śledzik z Chórem to propozycja Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Soliści pod dyrekcją Janusza Siadlaka – dyrygenta i kierownika przedstawiają całą masę jazzowych i rozrywkowych utworów.

Większość repertuaru wtorkowego wieczoru to jednak niespodzianka.

Koncert „Śledzik z chórem” jest zwykle taki troszeczkę owiany tajemnicą, bo są to niespodzianki muzyczne. Wiemy natomiast zawsze jest pełen przebojów i tu m.in. będziemy mogli usłyszeć piosenki z Kabaretu Starszych Panów, ale i Beatlesów, więc różnorodność będzie i na pewno różnorodność także nie tylko stylów, ale i wykonań, bo tutaj bardzo często w „Śledziku z chórem” możemy usłyszeć solistów nie tylko cały chór.

– mówi Agnieszka Małasiewicz z impresariatu Filharmonii im. Hubermana. Na ten ostatni dzień świętowania w karnawale przygotowano znane i lubiane utwory w nowych aranżacjach:

Jeszcze niedawno chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum przekonywał nas, że karnawał trwa w przebojowym koncercie operetkowo – musicalowym, a teraz już przyszedł czas ten karnawał zakończyć. Chór Filharmonii Częstochowskiej tradycyjnie już „śledzikiem” zakończy ten karnawał, ale koncertowo i przebojowo, będzie to we wtorek o godzinie 19:00. Zapraszamy do sali kameralnej.

– dodaje Agnieszka Małasiewicz z częstochowskiej Filharmonii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj