Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wandale w Lublińcu. Zniszczenia w rejonie tężni i placu zabaw [FOTO]

Facebook Twitter

Szybkie zgłoszenie, potem interwencja. W Lublińcu zatrzymano trzech młodych ludzi, którzy zniszczyli kosze na śmieci w rejonie tężni i placu zabaw przy Bulwarze Europejskim. To nieletni, którymi teraz zajmie się Sąd Rodzinny.

fot.lubliniec.policja.gov.pl

Wandale w Lublińcu

W ubiegłym tygodniu po północy dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że grupa młodych mężczyzn demoluje kosze na śmieci na placu zabaw przy Bulwarze Europejskim w Lublińcu. Policjanci ogniwa Patrolowego- Interwencyjnego pełniący służbę na nocnej zmianie natychmiast udali się we wskazane miejsce. Po dotarciu na plac zabaw nikogo już nie było. Mundurowi ruszyli w poszukiwaniu wandali. W chwile później zatrzymali trzech nieletnich. Podczas ich legitymowania młodzi ludzie zachowywali się bardzo agresywnie, używali wulgarnych słów, jak się okazało byli pod wpływem alkoholu. Badania na trzeźwość wykazały, że każdy z nich miał promil alkoholu. Szkody jakie powstały w wyniku ich „zabawy”, wstępnie oszacowano na około 1500 zł. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Lublińcu.

Wandale w Lublińcu. Zdjęcia

Zdewastowanie koszy na placu zabaw jest przykładem bezmyślnego aktu wandalizmu, który nie tylko stanowi naruszenie mienia publicznego, ale także może wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

Nie bądźmy obojętni, reagujmy.

– apeluje policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj