Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Akcja trzeźwość w naszym regionie. W samej Częstochowie „dmuchało” ponad 1000 kierowców

Facebook Twitter

2 stycznia we wtorek, od godzin wczesno porannych mundurowi prowadzili akcję „Trzeźwość". Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Akcja trzeźwość w naszym regionie

Działania pod nazwą „Trzeźwość” prowadzone były od godziny 4:00. Częstochowscy funkcjonariusze skontrolowali tysiąc kierowców. Niestety dwóch z nich zdecydowało się usiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Policyjne patrole sprawdzały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach.

Kłobuccy mundurowi skontrolowali prawie 700 kierujących. Okazało się, że czterech z nich prowadziło pojazdy „na podwójnym gazie”, trzech kierowało samochodami w stanie nietrzeźwości, a jeden był po użyciu alkoholu. Ponadto jeszcze jeden z kierowców wybrał się w podróż nie posiadając odpowiednich uprawnień.

W Lublińcu podczas trwania działań mundurowi sprawdzili 324 kierowców. 3 z nich zdecydowało się na jazdę, będąc pod wpływem alkoholu. Policyjna akcja „trzeźwość” organizowana jest cyklicznie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj