Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Liczba podjętych interwencji Straży Miejskiej dzięki kamerom w mieście wzrosła o 10%

Facebook Twitter

Kradzieże, zniszczenia czy zakłócenia porządku, ale też sytuacje, które zagrażały czyjemuś zdrowiu. To wszystko widzą kamery częstochowskiego monitoringu, rozlokowane w wielu dzielnicach. Straż Miejska dokonała bilansu pracy monitoringu w zeszłym roku.

fot. czestochowa.pl

W porównaniu rok do roku, liczba podjętych dzięki temu interwencji wzrosła o prawie 10%.

Artur Kucharski: 829 zdarzeń zakończonych najczęściej interwencjami częstochowskich strażników miejskich – to podsumowanie miejskiego monitoringu w roku 2022. Miejskie kamery funkcjonują w Częstochowie od 2009 r. Pomogły już prawie 35 tys. razy. Roczne statystyki wskazują, że praca operatorów miejskiego monitoringu stale przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa oraz spokoju i porządku publicznego wśród mieszkanek i mieszkańców Częstochowy.

Jak informuje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej, dotąd zapis z kamer systemu monitoringu wykorzystano ponad 550 razy jako materiał dowodowy w sprawach o wykroczenia lub przestępstwa.

Artur Kucharski: W roku 2022 pracownicy cywilni Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego ujawnili na terenie Częstochowy 829 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. Najwięcej, bo aż 733 razy zdarzenia monitoringowe obsługiwali częstochowscy strażnicy miejscy. Pozostałe 96 interwencji wymagało działań innych służb.

W ciągu 14 lat odkąd rozrasta się system miejskich kamer, zarejestrowały już one 35 tys. różnych zdarzeń. Obecnie system to 106 punktów, emitujących 198 obrazów z monitorowanych miejsc.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023