Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wakacyjne rozkłady na kolei już weszły w życie. Łatwiej dojedziemy do miejsc letniego wypoczynku

Facebook Twitter

Działają już wakacyjne rozkłady jazdy na kolei. Przez Częstochowę przejeżdżać będą pociągi, które umożliwią mieszkańcom bezpośrednią podróż do nadmorskich miejscowości.

Fot. google/maps

Wakacyjne rozkłady na kolei

To szybkie połączenia do obleganych miejscowości i rejonów Polski, przydatne właśnie na letni sezon:

Cezary Nowak: Dla stacji Częstochowa w wakacyjnym rozkładzie jazdy przewidziane zostały trzy pociągi sezonowe – TLK Wydmy i ICE Bursztyn oraz TLK Korsarz. Pociąg TLK Wydmy relacji Bohumin – Hel – Łeba – Bochumin, w terminie od 22 do 30 czerwca kursować będzie trasą okrężną przez Częstochowę Stradom. Przez tę stację przejedzie także pociąg ICE Bursztyn relacji Kraków Główny – Kołobrzeg – Kraków Główny oraz TLK Korsarz relacji Kraków Główny – Hel – Łeba – Kraków Główny

– rozkład letni przybliżał Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity. Oprócz nowych połączeń, są też pociągi, których trasy zostaną wydłużone, aby częstochowianie mogli pociągiem udać się na letni wypoczynek.

Cezary Nowak: Wydłużoną relację w wakacje zyskał pociąg ICE Orzeszkowa jadący na trasie Warszawa Wschodnia – Jelenia Góra – Warszawa Wschodnia i zostanie on wydłużony do i z Szklarskiej Poręby Górnej. Dla stacji Częstochowa Stradom przewidziany został sezonowo pociąg TLK Jan jadący na trasie Kraków Główny – Ustka – Kraków Główny. Z Krakowa pociąg wyruszy w piątki oraz dodatkowo w poniedziałek 14 sierpnia. Z Ustki zaś wyjeżdżać będzie w niedzielę oraz we wtorek 15 sierpnia.

W wakacje więcej podróżujemy też pociągami w regionie. Dlatego warto wiedzieć, że w związku z pracami remontowymi, została wprowadzona kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich. To właśnie zmiana na okres wakacji, bo ma obowiązywać do 2 września.

Maciej Zaremba: Na odcinku Myszków – Częstochowa w wybrane noce zostanie wstrzymany ruch pociągów, a przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. W dalszym ciągu będą prowadzone prace na linii kolejowej do Tarnowskich Gór, ale mając na uwadze liczne wnioski podróżnych, przygotowaliśmy zmiany w obsłudze przystanków komunikacji zastępczej – Linia S1 Gliwice Częstochowa oraz 141 Tychy Lodowisko Częstochowa. Wybrane pociągi przez cały termin wakacyjnego rozkładu jazdy będą zatrzymywały się na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria, zlokalizowanego w bliskiej odległości kompleksu rekreacyjnego Pogoria.

Część zmian podyktowanych jest pracami na torach, ale są też korekty rozkładu typowo wakacyjne, informował Maciej Zaremba z Kolei Śląskich.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024