Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Złota Piątka OKF. czeka na głosy kinomanów do końca stycznia

Facebook Twitter

Głosuj na 5, wybieraj ulubione filmy i wygrywaj kinowe upominki. Jak zawsze na początku roku, Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne Iluzja, zachęca swoich widzów do zabawy.

Złota Piątka OKF
Fot. okf.czest.pl

Złota Piątka OKF

Ogłosiło plebiscyt na najlepsze premiery, które gościły na ekranach:

Małgorzata Stasikowska-Lis: To plebiscyt chyba najstarszy w Częstochowie, organizowany co roku, oprócz tego okresu pandemicznego. Plebiscyt polegający na wyłonieniu przez naszych widzów najlepszych filmów granych na naszym ekranie w ubiegłym roku. I tutaj trzeba zaznaczyć, że nie są to wszystkie filmy premierowe, które wchodziły w Polsce na nasze ekrany, tylko te filmy, które my graliśmy, a nie graliśmy wszystkich premierowych, bo raz, że nie wszystkie filmy mają charakter filmów studyjnych, a my jesteśmy kinem studyjnym.

Jak mówi Małgorzata Stasikowska-Lis, kino wybierało dla swojej wiernej widowni przez cały rok filmy mniej komercyjne, za to często artystyczne. W sumie częstochowska „Złota Piątka” zostanie wybrana spośród prawie 200 prezentowanych w 2023 roku tytułów:

Małgorzata Stasikowska-Lis: Wszystkie są na naszej stronie. Można się zapoznać z tymi tytułami i wybierać. Głosować można do końca stycznia. A wszystkie te firmy, które zwyciężą, czyli tą „Złotą Piątkę” czasami, jeżeli jest ex aequo, to jest szóstka pokażemy w lutym. Będą tradycyjnie rozlosowane nagrdy wśród uczestników, którzy oczywiście podadzą jakiś kontakt do siebie, czyli numer telefonu albo adres mailowy.

To już 31. edycja najstarszego plebiscytu filmowego w Częstochowie. Stali widzowie głosują co roku, ale OKF zachęca też nowe osoby do zabawy. Poznajemy w ten sposób, nasz częstochowski gust filmowy:

Małgorzata Stasikowska-Lis: W ubiegłym roku w plebiscycie zwyciężył film „W trójkącie”. Z niecierpliwością czekamy na wszystkie głosy, bo w zasadzie to zawsze do końca nie wiadomo, które filmy zwyciężą. Czasami jest ostra rywalizacja między dwoma – trzema tytułami i czasami to naprawdę dwoma-trzema głosami zwycięża film, który zajmie pierwsze miejsce. Mamy tylko nadzieję, że znajdzie się wśród „Złotej Piątki” jakiś tytułów Polski, bo najczęściej tak bywało.

O „Złotej Piątce” w OKF mówiliśmy z Małgorzatą Stasikowską-Lis.

Głosować można przez stronę OKF Iluzja do końca stycznia

Złota Piątka OKF/ mat. prasowy

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj