Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprawdź auto, wypocznij i jedź przepisowo. W wakacje cały czas wielu podróżnych na drogach, przypomina policja

Facebook Twitter

Wakacje w pełni, ale nie zapominajmy, że nadal duża część mieszkańców przemieszcza się na urlopowe wyjazdy. Drogi zatłoczone mogą być przy zmianach turnusów wakacyjnych, w rejonie miejscowości turystycznych czy popularnych portów lotniczych. Policja czuwa na drodze, zapewnia miejska komenda w Częstochowie.

fot. Skica911/ Pixabay

Patrole weryfikują czy pamiętamy o przepisach:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Pamiętajmy, że okres wakacyjny to wzmożony ruch pojazdów na naszych drogach. Policjanci nie będą pobłażali tym, którzy lekceważą przepisy i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Zwrócą uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, bo jak wskazują statystyki jest to w dalszym ciągu jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Ponadto każdy zatrzymany do kontroli kierujący musi liczyć się z tym, że będzie poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

Podkom. Sabina Chyra-Giereś ma też sugestie jak pokonać bezpiecznie dłuższą drogę, którą mamy przed sobą, np. jadąc na drugi koniec kraju czy przemierzając samochodem znaczne odległości na wakacjach poza granicami:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Do dłuższej podróży należy się odpowiednio przygotować. Oprócz zadbania o stan techniczny samochodu, kierujący powinien zadbać również o własną kondycję psychofizyczną – powinien być zdrowy, wypoczęty, a przy długiej podróży dobrze jest podzielić ją na kilka odcinków, po których następuje postój na parkingu, czy też na stacji benzynowej, co znacznie poprawi koncentrację kierowcy

– radziła rzecznik częstochowskiej policji podkom. Sabina Chyra-Giereś.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj