Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Żarkach sprawdzimy czym na co dzień oddychamy

Facebook Twitter

Polski Alarm Smogowy rozpoczął kolejną edycję akcji „Zobacz czym oddychasz”, podczas której pięć mobilnych instalacji w formie oddychających płuc pojawi się w sezonie grzewczym w 40 miastach. Ma ona pokazać lokalnym społecznościom, jakim powietrzem oddychają. W naszym regionie mobilne płuca staną już 1 grudnia w Żarkach-Letnisko.

Pięć mobilnych instalacji przedstawiających model ludzkich płuc podróżuje po Polsce od połowy listopada. Dzięki akcji, mieszkańcy mogą obserwować, jak każdego dnia płuca czernieją by przekonać się, że jakość powietrza ma znaczenie. Zdaniem autorów kampanii takie płuca, stawiane szczególnie wszędzie tam, gdzie nie ma stałych pomiarów jakości powietrza i innych czujników informacyjnych dla mieszkańców, pozwala uświadomić im jak złym powietrzem oddychają i jaki ma to negatywny wpływ na ich zdrowie.

Dlatego właśnie akcja dotrze 1 grudnia do Żarek Letnisko. Obecna kampania odbywa się w szczególnym momencie. Już w styczniu 2022 roku w województwach śląskim i podkarpackim wejdzie w życie zakaz użytkowania najstarszych, najbardziej emisyjnych i trujących powietrze spalinami kotłów.

 

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022