Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W weekend w Częstochowie turniej badmintona, również amatorskiego

Facebook Twitter

W weekend w Częstochowie turniej amatorskiego badmintona. W sobotę (26.02) w Hali Sportowej przy ul. Bojemskiego zaplanowane zostało Grand Prix Częstochowy Amatorów w tej dyscyplinie. Natomiast dzień później będzie można zobaczyć też zawodowców w akcji.

fot. Pixabay

Przed kibicami również mecze rozgrywek 2 ligi, w których mamy swojego reprezentanta, czyli Częstochowską Akademię Badmintona:

Szykuje nam się badmintonowy weekend. Na początek w sobotę turniej amatorów, różne kategorie dostosowane do poziomu. Jest to jeden z cyklu turniejów Grand Prix Częstochowy, czyli to już nasz czwarty turniej. Suma punktów, które zdobywamy na każdym z turniejów, później jest wliczana do klasyfikacji generalnej, wtedy możemy starać się o lepsze miejsca, o lepsze nagrody na sam koniec. Natomiast w niedzielę inauguracja 2. Ligii w Częstochowie. Po 10-11 latach z powrotem badminton wraca już coraz wyżej do rozgrywek ligowych

– zapowiada Maciej Ociepa z Częstochowskiej Akademii Badmintona. A dlaczego warto wziąć udział i sprawdzić się w turnieju amatorów?

To jest ogólnorozwojowa dyscyplina i tak naprawdę przychodząc, ruszając się dbamy o kondycję, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Dlatego mamy poziomy od A do C. A to są byli zawodnicy, B- bardziej zaawansowani amatorzy i C – zawodnicy początkujący.

Lepsze poznawanie badmintona polecał Maciej Ociepa.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024