Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

GraMY dla Dzieci, czyli dzikie drużyny piłkarskie w szczytnym celu na Błesznie

Facebook Twitter

Pasjonaci amatorskiej piłki nożnej z Błeszna organizują kolejny charytatywny turniej. Tym razem cały dochód z meczu zostanie przekazany na rzecz Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki", która działa na terenie dzielnicy.

GraMY dla Dzieci Raków ponownie może skorzystać z marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysły do 16 maja
fot. pixabay.com

GraMY dla Dzieci

Przygotowania ruszyły, a piłka będzie w grze 26 maja:

Daniel Krysiak: Mierzymy bardzo wysoko z chłopakami w tym roku. To jest dla nas bardzo ważny turniej, bardzo ważny projekt, myślę, że ważniejszy niż te trzy poprzednie. Planujemy turniej rozegrać 26 maja, startujemy w godzinach porannych na terenie Szkoły podstawowej numer 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie przy ulicy Jesiennej 42. Zapisy ruszają dopiero pod koniec marca, więc jak najbardziej jest czas, żeby się zapisać.

Do zapisów chętnych amatorów – miłośników futbolu – zachęca Daniel Krysiak, jeden z organizatorów turnieju w Częstochowie. Grając w piłkę, każdy może pomóc. Wystarczy zgłosić swoją dziką drużynę do sportowych zmagań, a cel jest szczytny:

Daniel Krysiak: Tym razem padło na podopiecznych ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki”. Mamy zamiar tchnąć w tę placówkę trochę życia, chcemy pomóc w remoncie, ponieważ ta placówka jest już troszkę nadszarpnięta czasem, potrzebuje renowacji. Naszym zadaniem jest po prostu pomóc dzieciakom, żeby czuły się jak w domu, czuły się bezpiecznie, widziały, że są jakieś barwy, że jest kolorowo, po prostu, żeby się wchodziło z uśmiechem na twarzy.

GraMY dla Dzieci

Możemy wesprzeć inicjatywę na rzecz poprawy warunków dzieci ze świetlicy, również jako widz podczas tej sportowej imprezy. Turniej i jego poprzednie edycje przyniosły konkretną pomoc przeznaczoną na bardzo różne cele:

Daniel Krysiak: W marcu 2022 graliśmy dla potrzebujących z Ukrainy, to był nasz taki pierwszy turniej. Postanowiliśmy rok później, że chcemy wesprzeć Dom Dziecka Janusza Korczaka- to był nasz drugi już większy turniej. Trzeci turniej graliśmy dla Schroniska Bezdomnych Zwierzaków przy ulicy Gilowej…

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na Błesznie zostanie przygotowany już po raz czwarty, a zapowiadał jego pomysłodawca Daniel Krysiak. GraMY Dla Dzieci w niedzielę 26 maja od godz. 10.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024