Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W sobotę ćwiczymy gremialnie zumbę dla chorego chłopca

Facebook Twitter

Instruktorzy zumby w mieście łączą siły dla małego Franka Szewczyka, który urodził się z ciężkimi schorzeniami. Dlatego już w sobotę (06.11.) w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa odbędzie się maraton zumbowy, z którego dochód trafi na leczenie chłopca.

fot. facebook.com/events/zespół-szkół-im-bolesława-prusa-w-częstochowie

Franek jest chłopcem z niepełnosprawnością – nie chodzi, natomiast jest zmotywowany do tego, żeby zrobić wszystko, żeby kiedyś być bardziej sprawnym albo całkowicie sprawnym. My zbieramy pieniądze, aby zabezpieczyć mu tę możliwość, czyli zabezpieczyć mu ciągłość rehabilitacji, ciągłość rozwoju, żeby nie było nawet jednego dnia przerwy.

W charytatywnej imprezie tanecznej może wziąć udział każdy. Nie trzeba mieć wielkiego poczucia rytmu i ćwiczyć wcześniej zumby, wystarczą dobre chęci:

Zumba – event dla każdego, dla tych, którzy tańczą, i którzy nie tańczą. Dlaczego dla tych, którzy nie tańczą? Dlatego, że mogą się dołączyć w taki sposób, że wykupią cegiełkę, mogą przyjść i po prostu się z nami spotkać. Dodatkowo próbujemy pobić rekord w zbieraniu zakrętek, korków. Więc jeśli ktoś nie tańczy, nie bawi się, nie ma innego celu, również może przyjść i złożyć swój depozyt w postaci korków. Co najważniejsze – miejscem tej akcji jest Zespół Szkół im. Bolesława Prusa, który nas gości. Serdecznie zapraszamy!

Jak mówi współorganizatorka Charytatywnego Maratonu Zumbowego – Katarzyna Tulejko, zebrane pieniądze posłużą np. na kolejne turnusy rehabilitacyjne dla małego Franka. Za to instruktorzy zumby chcą pomóc jak najlepiej potrafią, czyli zapowiadają intensywne tańce z ćwiczeniami. Każdy jest mile widziany:

Ewelina Wychowaniec, która jest specjalistką w tej branży, zorganizowała 10 instruktorów, więc to będzie 3 godziny bardzo energetycznej muzyki. Warto przyjść, rozruszać się w ten zimny, listopadowy dzień

– dodaje Katarzyna Tulejko.

Charytatywny Maraton Zumby rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 w Zespole Szkół im. B. Prusa w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj