Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zumba w Ekonomiku: to pomysł na odrobinę ruchu na przerwach i walkę ze stresem

Facebook Twitter

Dzieci i młodzież w szkole siedzą przez kilka godzin w ławkach. Każdy ruch to dla nich dobre rozwiązanie. Zumba w Ekonomiku to była nowość, ale uczennice były zachwycone.

Zumba w Ekonomiku

Ruch wyzwala endorfiny dlatego młodzi ludzie tańczą zumbę w Ekonomiku

Przerwy między lekcjami w szkole nie muszą być nudne i można je spędzić aktywnie – na przykład tańcząc zumbę. To też metoda na szkolny stres, przekonują pomysłodawczynie takiej atrakcji dla uczniów. – Każdy ruch jest cenny – mów Ewelina Wychowaniec, instruktorka zumby.

Ewelina Wychowaniec: Aktywność fizyczna jest bardzo potrzebna w każdej dziedzinie. Szkoła to jest przede wszystkim siedzenie w ławkach, przerwy są krótkie, więc każdy ruch, aktywność  to jest wyzwolenie endorfin, jest to świeże spojrzenie na kolejną lekcje, dlatego uważam, że kiedy tylko można to trzeba się po prostu ruszać, żeby tą głowę czyścić sobie z problemów. To nie jest nauka tańca, więc nie trzeba się spinać, że ja czegoś nie potrafię, po prostu trzeba dać się porwać muzyce i dobrze się bawić.

Ewelina Wychowaniec  poleca taki śródlekcyjny ruch jako metodę na redukcję stresu i odpoczynek dla głowy. Chętni już w ten sposób spędzają przerwy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie…

Było to coś innego, bardzo fajne. Fajnie spędza się tam czas na przerwie, przed sprawdzianami – mówiły nam uczennice Ekonomika. Posłuchaj jakie wrażenia miały dziewczyny po zajęciach:

Ruch to zdrowie – o tym przekonały się Maja, Zuzia i Agnieszka, czyli uczennice Ekonomika.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023