Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W piątek i sobotę Bank Żywności przeprowadzi Wielkanocną Zbiórkę Żywności – znów w sklepach i z wolontariuszami

Facebook Twitter

1 i 2 kwietnia Bank Żywności w Częstochowie przeprowadzi Wielkanocną Zbiórkę Żywności, na tych samych zasadach jak przed pandemią. Co ważne odbędzie się w kilkudziesięciu placówkach handlowych z udziałem wolontariuszy.

fot. facebook.com/bankzywnosci.wczestochowie

Banki wracają po ponad dwóch latach do tej formy gromadzenia żywności dla ubogich. Już potwierdzono, że akcja zawita do 30 sklepów w Częstochowie i regionie, najczęściej wielkopowierzchniowych, gdzie gros mieszkańców robi świąteczne zakupy.

Produkty pozyskane podczas zbiórki trafią do organizacji i instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, starszymi, chorymi, skrajnie ubogimi oraz dziećmi i młodzieżą z rodzin zagrożonych patologiami społecznymi. Część zebranych produktów trafi tym razem też do uchodźców wojennych z Ukrainy.

Częstochowski Bank Żywności zachęca do przekazywania produktów trwale pakowanych, o bezpiecznym terminie przydatności do spożycia, w tym przede wszystkim: olej i tłuszcze, cukier, przetwory warzywne i owocowe, makaron, ryż, mąka, soki, konserwy mięsne i rybne, słodycze. Znów w sklepach będą dyżurować zaangażowani do zbiórki wolontariusze, zachęcą do wrzucania do specjalnych koszy jednego czy dwóch dodatkowych produktów.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj