Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

V Marszałkowski Budżet Obywatelski. Rozpoczęło się głosowanie

Facebook Twitter

Głosowanie zakończy się 12 września. Na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 113 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców.

W V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do rozdysponowania jest 5 mln złotych, w tym 3,5 mln na zadania w puli EKO oraz 1,5 mln zł na zadania w puli REGIO.

Aldona Węgrzynowicz: W tym roku dopuszczono do głosowania aż 113 zadań. W ramach puli EKO o głosy mieszkańców będzie walczyć 31 zadań. Będziemy także zbierać głosy mieszkańców i wybierać zadania w ramach puli Regio wśród poszczególnych regionów.

– tłumaczy Aldona Węgrzynowicz zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Projektów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Pula Eko to zadania ogólnowojewódzkie, natomiast w puli REGIO – województwo zostało podzielone na siedem obszarów. Nasz podregion ma numer 6 i obejmuje powiaty częstochowski, kłobucki i myszkowski oraz miasto Częstochowa. Głosować na pomysły w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można dwojako.

Aldona Węgrzynowicz: Głosowanie odbywa się elektronicznie na portalu obsługującym Marszałkowski Budżet Obywatelski. Można również oddać swój głos w formie papierowej poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny. Takie urny znajdują się najczęściej w jednostkach, które bezpośrednio należą pod Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Lista tych jednostek znajduje się na stronie bo.slaskie.pl. Tam są wymienione wszystkie jednostki, do których możemy się udać, oddać nasz głos, wrzucić do urny i na pewno trafi on do właściwego miejsca i oczywiście będzie policzony.

Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji, poznamy do 11 października br. A na naszej stronie internetowej mamy spis wszystkich pomysłów i projektów, na które można oddać głos.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024