Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

V Jurajski Rajd Motocyklowy. Motocykliści z całego kraju pojadą przez nasze tereny 18 IX

Facebook Twitter

Fani głośnych połyskujących maszyn, miłośnicy jazdy terenowej i członkowie wielu motocyklowych grup z całego kraju znów wystartują w Jurajskim Rajdzie Motocyklowym. Jubileuszowa, piąta edycja imprezy przed nami w weekend.

fot. facebook.com/CTM-Częstochowskie-Towarzystwo-Motocyklowe

Uczestnicy wyruszą na trasy w naszym rejonie 18 września.

Co roku organizujemy Ogólnopolski Rajd Jurajski, który się już wpisał w tradycję naszego stowarzyszenia i rejonu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to V edycja – można by powiedzieć jubileuszowa. W tym roku jest bardzo duże zainteresowanie rajdem. W zeszłym roku tak samo było sporo uczestników, ale rajd, który opracowaliśmy w tym roku, cieszy się dużym zainteresowaniem. Rajd jest 18 września, zaczyna się o godz. 10:00. Zbiórka jest trochę wcześniej, z siedziby naszego stowarzyszenia.

Jak mówi Andrzej Czerwiński, prezes Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego, nie są ważne osiągnięcia i czas przejazdu, a samo uczestnictwo w imprezie, która odbywa się niemal na koniec sezonu. Przygotowano jednak atrakcje na trasie rajdu:

To jest rajd turystyczny po Jurze. Będą zawodnicy, którzy dojadą. Z tego co wiem, to jest bardzo dużo zgłoszeń internetowych. To jest rajd, który jest na orientację w terenie. Trzeba będzie dojechać do pewnych punktów na trasie rajdu, która wynosi ok 200-220 km. Na trasie będą punkty kontrolne, gdzie zawodnicy będą musieli się zatrzymać, podbić kartę rajdową i jechać do następnego punktu. W każdym punkcie jest atrakcja dla uczestników.

Jeszcze można się zapisać, wystarczy posiadać sprawny motocykl, bo kwestia bezpieczeństwa jest dla organizatorów bardzo ważna. Kto weźmie udział w imprezie?

Cała rzesza motocyklistów, obojętnie na jakim sprzęcie motocyklowym. Nie ma kryteriów dotyczących pojazdu. Spotykamy się na ul. Zaciszańskiej 28 – to jest w siedzibie stowarzyszenia Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego. Zbiórka o godz. 9:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Na V Jurajski Rajd Motocyklowy zapraszał Andrzej Czerwiński z Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego. Imprezie patronuje Radio Jura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj