Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe: W tym sezonie widać mniej motocyklistów na ulicach Częstochowy

Facebook Twitter

Sezon na jednoślady nadal trwa, mimo kończących się wakacji. W ruchu ulicznym obok samochodów dominują rowery, hulajnogi elektryczne, bo mniej mamy w tym sezonie motocykli, przynajmniej na ulicach Częstochowy - oceniają po ostatnim moto pikniku przedstawiciele środowiska motocyklistów.

Mówi Andrzej Czerwiński z Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego:

Andrzej Czerwiński: Sezon motocyklowy w tym roku mamy bardzo ładny, bogaty. Pogoda przede wszystkim nam dopisuje. Aż jest za gorąco. Jeżeli chodzi o motocykle to powiem szczerze, że temperatura w granicach 30 stopni nie sprzyja takiej przyjemnej jeździe na motocyklu po mieście. No chyba, że gdzieś dalej. Jest bardzo dużo aktywnych motocyklistów, aczkolwiek zauważyłem po naszym mieście spadek i miasto chyba sobie odpuścili bez względu na temperatury i prace drogowe. Uważam, że doczekamy się, że będzie bardzo ładnie w Częstochowie.

Policja nadal apeluje o wzajemny szacunek na drodze i respektowanie przepisów. Wszystko dla bezpieczeństwa w ruchu. W przypadku motocyklistów oprócz prędkości do zagrożeń dochodzą zbyt małe odległości między pojazdami, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niesygnalizowanie manewrów na drodze. Warto rady drogówki wziąć sobie do serca, bo sezon potrwa jeszcze kilka tygodni:

Andrzej Czerwiński: O wszystkim decyduje pogoda. Są motocykliści, którzy jeżdżą aż do grudnia, bo nawet u mnie w grupie są tacy. Jeszcze na Mikołaja się wystawiamy motocyklami co roku na placu Biegańskiego, ale jeździmy jak najdłużej. Typowe zakończenie to zawsze koniec października, jesień i takie oficjalne zakończenie sezonu motocyklowego. Też się wiąże to z przejazdem, z paradą w mieście. Będę o tym jeszcze informował.

– dodaje Andrzej Czerwiński, prezes CzTM. Jak informuje policja najwięcej jednośladów pojawia się w sezonie na naszych drogach podczas weekendów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023