Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

VII Ogólnopolski Motocyklowy Rajd Jurajski już w weekend

Facebook Twitter

Zjeżdżają do Częstochowy motocykliści z różnych stron kraju, aby wziąć udział w VII Ogólnopolskim Motocyklowym Rajdzie Jurajskim. Do przejechania będą mieli w tym roku ok. 200-kilometrową trasę prowadzącą po Jurze.

Co ważne dla załóg, muszą znaleźć w trakcie przejazdu zaznaczone punkty na orientację. Start i meta na parkingu M1 przy ul. Kisielewskiego w ramach zaplanowanego tutaj Moto Weekendu. Pierwsze muzyczne i motoryzacyjne atrakcje czekają nas już w sobotę (26.08.):

Andrzej Czerwiński: W tym roku jest pierwszy rozłożyliśmy imprezę na dwa dni. Ostatni weekend wakacji i chcemy zrobić taki piknik dla dzieci. W ogóle impreza jest pod hasłem „Motocykliści – Dzieciom” z różnymi animacjami dla dzieci i zabawami, dmuchańcami i nagrodami. O godzinie 18 wystąpi polski Elvis Presley pod Centrum Handlowym M1. Chciałbym serdecznie zaprosić na tą imprezę dlatego, że naprawdę będzie się dużo działo 26 sierpnia, w sobotę.

– poleca Andrzej Czerwiński, prezes Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego. Drugiego dnia, w niedzielę (27.08.) rejestracja motocyklistów już od 8.00 rano, z kolei właściwy rajd jurajski potrwa od 10.00 do 16.00.

Andrzej Czerwiński: W niedzielę zaczynamy o godzinie 10:00. Zbierają się motocykliści. Przyjeżdżają z całej Polski, będą rozdawane roadbooki, czyli jazda na orientację i ruszają w teren. Integrujemy się. Zresztą to środowisko motocyklowe jest bardzo otwarte dla ludzi. O godzinie 10 rusza rajd, są punkty kontrolne na trasie. Trasa co roku jest inaczej zaplanowana i co roku zaskakuje motocyklistów. Wracając po odbiór nagród, zakończenie rajdu, koncerty, poczęstunek i będziemy grillować.

Podsumowanie o 16.30, a od 17.00 do wieczora w planach organizatorów jest jeszcze: grill, koncerty, wymiana wrażeń i integracja środowiska motocyklowego. O VII Ogólnopolskim Motocyklowym Rajdzie Jurajskim mówił w naszym studiu Andrzej Czerwiński. Poleca Radio Jura.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023