Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uzupełniająca rekrutacja do szkół średnich: Ostatnie miejsca w liceach, kilkaset w technikach i szkołach branżowych. Czas do 1 sierpnia

Facebook Twitter

Jeszcze do 1 sierpnia potrwa uzupełniająca rekrutacja do szkół średnich. Tym razem kandydaci przez najbliższe dni już osobiście donoszą dokumenty do wybranych placówek. Wydział edukacji poinformował, że pojedyncze osoby przyjmą jeszcze licea, ale na ponad 500 wolnych miejsc, aż 337 czeka w technikach a 149 w szkołach branżowych.

fot. Pixabay

Uzupełniająca rekrutacja do szkół średnich trwa

Po pierwszym etapie rekrutacji miejsca zabrakło dla ponad 150 ósmoklasistów, teraz ponownie mogą dokonać wyboru. To proces, który angażuje również rodziców:

Radio Jura: Wybory dotyczące edukacji są pod wpływem bądź pod kuratelą rodzica.

Marek Podgórski:  Musimy pamiętać, że drugi, trzeci rok kandydaci są rok, a niektórzy nawet dwa lata młodsi niż to było w czasie gimnazjum. I tutaj faktycznie obserwujemy, że zaangażowanie rodziców jest większe niż w czasie, kiedy były gimnazja. Od kilku lat hobbystycznie zbieram statystyki rekrutacyjne, prowadzę wydarzenie na Facebooku, statystykę rekrutacji do szkół częstochowskich. Link jest na stronie Liceum Traugutta, gdzie niemal codziennie uaktualniam je.

Jak mówi pedagog z II Liceum im. Traugutta – Marek Podgórski, w tym roku do częstochowskich szkół średnich aplikowało ponad 4,5 tys. uczniów. To więcej niż w poprzednich latach.

Informacje, statystyki i podsumowania rekrutacji znajdziecie na profilu FB – Statystyki rekrutacji do częstochowskich liceów 2023. Szkoły w których pozostały wolne miejsca – znajdują się na stronie: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/free_places.html.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj