Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Facebook Twitter

Tegoroczni absolwenci klas ósmych już wiedzą, czy dostali się do wybranej przez siebie placówki. Niektóre ze szkół będą pękać w szwach. Wydział Edukacji musiał zorganizować miejsce dla półtora rocznika młodzieży. To efekt reformy z przed lat, kiedy naukę rozpoczynali sześciolatkowie.

szkola

W częstochowskich liceach obsadzono sto procent miejsc- łącznie przygotowano 64 oddziały (2044 miejsc). Wolne miejsca zostały jeszcze w technikach (251 miejsc) i w szkołach branżowych (108), rekrutacja uzupełniająca ruszy tu 26 lipca. W trakcie rekrutacji Wydział Edukacji zwiększył o cztery liczbę klas Tak więc po jednym oddziale przybyło w I LO im. J. Słowackiego, V LO im. A. Mickiewicza, VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym im. J. Sowińskiego oraz Technicznych Zakładach Naukowych. Dodatkowo zwiększono liczebność oddziałów – do 32 miejsc w klasie we wszystkich liceach oraz technikach (z 30); w VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym – do 33 miejsc. Natomiast po 30 miejsc mają oddział przygotowania wojskowego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz oddział przygotowujący do matury międzynarodowej w II LO im. R. Traugutta.

157 kandydatów nie przydzielono na razie do żadnej z placówek. Czeka na nich w tej chwili łącznie 359 miejsc w technikach i ,,branżówkach” I stopnia. Do 25 lipca osoby zakwalifikowane będą musiały potwierdzić wolę uczęszczania do wybranych placówek od nowego roku szkolnego. Dzień później – 26 lipca – ruszy rekrutacja uzupełniająca

Do 25 lipca osoby zakwalifikowane będą musiały potwierdzić wolę uczęszczania do wybranych placówek od nowego roku szkolnego. Dzień później – 26 lipca – ruszy rekrutacja uzupełniająca. Na portalu http://slaskie.edu.com.pl/ będzie można wówczas znaleźć informacje o wolnych miejscach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024