Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urzędniczka KAS ze Śląska zatrzymana. Kobieta usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień

Facebook Twitter

Funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali urzędniczkę Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnioną w jednym z urzędów skarbowych. Kobieta usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Katowicach. 

fot. succo \ pixabay.com

Urzędniczka KAS ze Śląska zatrzymana

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów, zatrzymali we wtorek urzędniczkę Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymana była zatrudniona w jednym z urzędów skarbowych na terenie woj. śląskiego.

Kobieta usłyszała już zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i działania na szkodę interesu publicznego:

Zarzut dotyczy świadczenia pracy przez urzędniczkę, na rzecz prywatnych spółek – objętych właściwością urzędu, w którym była zatrudniona, bez uzyskania zgody i wbrew przepisom. Jak również przekazywania osobom zarządzającym tymi spółkami, informacji objętych tajemnicą służbową. Kobieta miała z tego tytułu uzyskać co najmniej 576 tys. złotych korzyści majątkowej.

Podejrzana składała już wyjaśnienia w sprawie, została decyzją sądu aresztowana na trzy miesiące. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj