Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umówił się na spotkanie towarzyskie – z powodów, za które odpowie przed sądem

Facebook Twitter

Policjanci z Częstochowy zatrzymali dwie osoby, które dokonały rozboju na 38-letniej częstochowiance oferującej usługi towarzyskie. Sprawca uderzył kobietę i zażądał wydania pieniędzy. Po kradzieży uciekł do czekającej na niego wspólniczki.

Jak ustalili śledczy, 31-letni mieszkaniec Gniezna zadzwonił na numer telefonu kobiety, która oferowała usługi towarzyskie na jednym z portali internetowych. Po uzgodnieniu warunków spotkania, para umówiła się w mieszkaniu, gdzie mężczyzna zaatakował 38-latkę. Zażądał wydania pieniędzy, a następnie skradł 500 złotych.

Napastnik uciekł, jak się okazało do czekającej na dole wspólniczki, która jednocześnie zleciła dokonanie tego rozboju. Sprawców namierzono po kilku godzinach. Następnego dnia zatrzymano mieszkańca Gniezna i jego 30-letnią koleżankę, mieszkankę powiatu kłobuckiego. Ustalono, że kobieta znała pokrzywdzoną, wiedziała też to mogą znajdować się pieniądze. Kradzież zleciła swojemu znajomemu.

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta usłyszeli zarzut rozboju, za który grozi im do 12 lat więzienia. W miniony piątek, para została objęta dozorem policyjnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024