Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Umowa na dokumentację dla dwóch śląskich obwodnic, w tym Herb i Blachowni, podpisana

Facebook Twitter

Umowy na dokumentację dla kolejnych dwóch obwodnic w województwie śląskim podpisane. Poinformował o tym Urząd Wojewódzki w Katowicach. Dla nas to dobre informacje, bo pierwsza z inwestycji dotyczy Herb i Blachowni. 

fot. Free-Photos/ Pixabay

Na razie to wprawdzie podpisane umowy na wykonanie dokumentacji, ale i tak zbliża się budowa obwodnicy dla Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46. Wyprowadzi tranzyt z obu miejscowości. W przyszłości odcinek ten będzie kluczowy z uwagi na połączenie autostrady A1 z planowaną drogą ekspresową S11.

Obwodnica powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, który jest już projektowany. Dzięki tym inwestycjom kierowcy bezpiecznie ominą centra kolejnych miejscowości. Dokumentacje będą obejmowały opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy oraz jej uzyskanie.

Proces przygotowawczy przewidziano do 2024 roku. Realizacja inwestycji w systemie Projektuj i buduj planowana jest w latach 2025–2028.

Obwodnica ułatwi przejazd dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na DK46 od Lublińca do Częstochowy. Długość obwodnicy wyniesie ok. 10,8 km.

 

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2021