Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ulica Jesienna wreszcie w całości przejezdna [FOTO]

Facebook Twitter

Wracamy na ulicę Jesienną, bo przebudowywany do niedawna odcinek od ul. Grzybowskiej do alei 11 listopada został udostępniony oficjalnie dla ruchu. Kierowcy korzystają z jezdni od kilku dni.

Ulica Jesienna
Fot. czestochowa.pl

Ulica Jesienna wreszcie w całości przejezdna

Wielkiego ruchu na Jesiennej na ogół nie ma, ale tędy też poruszają się samochody, które objeżdżają rejon prac w al. Wojska Polskiego na południu miasta, chodzi nie tylko o mieszkańców Wrzosowiaka. W ostatni czwartek (27.07) po poprawkach fragment został udrożniony, wcześniej trzeba było formalnie odebrać technicznie nowy odcinek drogi. Niezbędna była też konieczność usunięcia usterek wykonawczych, to działo się w ostatnich tygodniach.

Nowy fragment Jesiennej – do połączenia z ul. Bór – był już gotowy w maju, ale ostatnie szlify przeciągnęły możliwość użytkowania ulicy. Od wtorku – 1 sierpnia wracają tu zgodnie z zapowiedziami MZD autobusy komunikacji miejskiej. Nowa jezdnia ma niespełna 1,2 km długości, wraz z chodnikami po obu stronach drogi. Posiada ścieżkę rowerową, odwodnienie i nowe oświetlenie. Przebudowanych zostało 6 skrzyżowań, w tym mamy jedno rondo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024