Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych z koncertem dla schroniska dla zwierząt 20 maja

Facebook Twitter

Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego chcą pomóc częstochowskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Przygotowują koncert charytatywny. Udało się po ponad rocznej przerwie zebrać orkiestrę i przećwiczyć wybrane i powszechnie znane utwory.

fot. facebook.com/Zespol-Szkol-Muzycznych-im-MarcinaZebrowskiego-w-Czestochowie

Wiktor Wojsyk: Uczniowie po bardzo długiej nieobecności w szkole mogli w końcu zasiąść ze sobą przy pulpicie i razem coś zagrać. Mamy potężny skład – 30 osób. Trzeba przyznać, że widać radość i uśmiech na twarzach uczniów, którzy po ponad roku siadają razem i grają wielkie hity polskiej muzyki rozrywkowej w aranżacjach na orkiestrę symfoniczną.

Urszula Ledwoń: Koncert będzie transmitowany z Muzeum Monet i Medali 20 maja o godz. 19:00. Na fanpagu na pewno też będzie link i na stronie Muzeum Monet i Medali też będzie można obejrzeć ten koncert

– mówi jeden z młodych muzyków Wiktor Wojsyk oraz Urszula Ledwoń, dyrektor Szkoły Muzycznej z ul. Jasnogórskiej. Koncertowe wydarzenie online w czwartek (20.05.) zasili też specjalna internetowa zbiórka:

Urszula Ledwoń: Wreszcie życie wróciło do szkoły. Wszystko staramy się robić w reżimie sanitarnym. Nie mogliśmy odmówić samorządowi uczniowskiemu i uczniom.

Julia Olczyk: Pomagamy schronisku na ul. Gilowej. Zwierzęta zawsze były dla nas jednymi z ważniejszych, z tego względu organizujemy koncert i chcemy im pomóc.

Spotkaliśmy się z taką dużą wdzięcznością ze strony pracowników schroniska, którzy byli bardzo wzruszeni taką propozycją z naszej strony. Mówili, że pierwszy raz w ogóle ktoś chce dla nich zrobić koncert charytatywny.

– dodaje dyr. szkoły Urszula Ledwoń oraz grająca w koncercie uczennica Julia Olczyk. Uczniowie zachęcają do słuchania i wspierania schroniska, również poprzez wolontariat czy popularyzację adopcji zwierząt:

Wiktor Wojsyk: Akcja charytatywna – wspieramy schronisko dla zwierząt. Chodzi o zakup karmy specjalistycznej dla psów. Pomoc jest potrzebna teraz. Można inaczej wspierać takie organizacje, chociażby przychodząc na wolontariat czy adoptując jakiegoś zwierzaka. Została utworzona zrzutka na portalu pomagam.pl.

Julia Olczyk: Koncert polskiej muzyki rozrywkowej z doborowym składem wokalistów i oczywiście naszą orkiestrą. 

Koncert i pomoc dla schroniska polecali Julia Olczyk i Wiktor Wojsyk, uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego w Częstochowie. Koncert 20 maja o 19.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj