Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uczelnia przygotuje chętnych do matury. Egzamin z matematyki znów się zmienia. Nabór tylko do 14 listopada

Facebook Twitter

Podszlifuj wiedzę, by lepiej wypaść na maturze. Zachęca naszą młodzież Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Dla przyszłych maturzystów zorganizował kursy przygotowujące do egzaminu dojrzałości z matematyki.

UJD

Rekrutacja trwa jeszcze tylko dziś – 14 listopada:

Dr Jarosław Kowalski: Kurs będzie zorganizowany w ten sposób, że są dwie ścieżki – ścieżka podstawowa i ścieżka rozszerzona. Każda ścieżka będzie realizowana w przeciągu 40 godzin lekcyjnych i ona się będzie odbywać zawsze w soboty po 4 godziny. Jest organizowana w ten sposób w tym roku po raz pierwszy, że będzie na przemian. W jednym tygodniu będzie kurs podstawowy, a w kolejnym tygodniu będzie kurs rozszerzony, aby umożliwić wszystkim uczestnictwo w jednym i drugim kursie

– mówił nam dr Jarosław Kowalski z częstochowskiego UJD. Co prawda do matur pozostało jeszcze ponad pół roku, warto jednak rozpocząć systematyczne przygotowania, bo matura znów się zmienia:

Dr Jarosław Kowalski: Matura w tym roku będzie już w nowej formule. To będzie coś nowego, coś, co może wiele osób zaskoczyć. Formuła matury będzie po raz kolejny przez Centralną Komisję Egzaminacyjną trochę zmieniona, pojawią się nowe zadania. To może być jakieś wielkie zaskoczenie też dla uczniów, dla tych, którzy będą przystępować do tej matury. Wydaje mi się, że ćwiczenie i przygotowanie się do matury trzeba już rozpocząć, bo czas jest bliski.

Sukces może zagwarantować tylko regularna nauka, a materiał jest zbyt obszerny, aby zostawiać go na ostatnią chwilę. Kursy mają pozwolić na przyswojenie wiedzy niezbędnej do zdania egzaminu, ale też pozwolą wdrożyć się w środowisko na uczelni:

Dr Jarosław Kowalski: Nam też o to chodzi, żeby nie tylko kształcić pewne umiejętności, nabywać pewne umiejętności, ale też chodzi nam o to, aby wszyscy maturzyści, absolwenci, abiturienci szkół średnich mogli tutaj się zintegrować ze środowiskiem studenckim, poznać zwyczaje, zobaczyć, jak wygląda uczelnia, jak wyglądają wykłady, jak wyglądają zajęcia. Mam nadzieję, że to powinni ich zachęcić potem do studiowania kierunków ścisłych, z których będą zdawać maturę.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego częstochowskiego uniwersytetu. Zachęcał dr Jarosław Kowalski.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024