Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

U progu lata wróci Festiwal im. Piotra Machalicy

Facebook Twitter

W ubiegłym roku zyskaliśmy na mapie ważnych imprez kulturalnych nowy Festiwal im. Piotr Machalicy. Od początku planowano cykliczność imprezy, a teraz coraz więcej wiadomo na temat drugiej edycji wydarzenia.

Festiwal w 2023 roku rozpocznie się już 29 czerwca i potrwa przez 4 dni.

Aleksandra Machalica: Najpierw urodził się pomysł na ławeczkę. Jak powstał pomysł trzeba było pozyskać fundusze. Jeśli pozyskiwanie funduszy tylko czytelne i czyste, jeżeli jest nadzorowane przez fundację, stowarzyszenie i stąd pomysł, założenia fundacji (…). Urodził się też pomysł, żeby przy okazji odsłonięcia ławeczki zorganizować festiwal, który będzie charakteryzował się tym, że wszystkie wejścia dla ludzi będą bezpłatne.

– mówi Aleksandra Machalica z Fundacji im. Piotra Machalicy, wdowa po zmarłym aktorze. II Festiwal im. Piotr Machalicy zachowa wszystkie główne założenia jego twórców, czyli podobnie jak przed rokiem wstęp na wydarzenia będzie ogólnodostępny i darmowy. Dlatego też organizująca go fundacja zbiera potrzebne fundusze. W jaki sposób można ją wesprzeć?

Aleksandra Machalica: Między innymi zbieramy pieniążki przez wydarzenie, które odbędzie się drugiego kwietnia w Akademickim Centrum Kultury – Klub Politechnik. Przedstawienie „Przybora na 102” – Magda Umer oraz Kabaret Mumio. Więc w imieniu swoim, Ciotki Mizerii i całego Kabaretu Mumio zapraszam, bo cały dochód ze sprzedaży biletów zasili budżet drugiego festiwalu  im. Piotra Machalicy.

W tym roku kuturalne wydarzenie przygotowywane jest z jeszcze większym rozmachem. Na widzów będą czekały koncerty, spektakle, wystawy. Wśród występujących artystów nie zabraknie częstochowskich akcentów, ale i zaproszonych gwiazd.

Aleksandra Machalica: Koncert Magdy Umer z zespołem, spektakl Bona, Artur Żmijewski w roli głównej koncert Ewy Błaszczyk z zespołem, spektakl „I lovu you”, Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Robert Rozmus, Rafał Królikowski, pokaz Teatru Telewizji w Miejskiej Galerii Sztuki, spotkania z gwiazdami. Pierwsza edycja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Wręcz dochodziły do nas sygnały, że osobom nie udało się zdobyć wejściówek i biletów, bo po prostu sale nie są z gumy, więc mogły przyjąć tyle osób, ile jest miejsc. W tym roku jest dużo więcej imprez na dużo większych salach.

–  zapowiadała Aleksandra Machalica z fundacji, która przygotowuje II Festiwal im. Piotra Machalicy. Impreza w Częstochowie przypomnijmy, w tym roku od 29 czerwca do 2 lipca.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024