Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trzy zarzuty usiłowania zabójstwa dla 27-latka. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Facebook Twitter

Trzy zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 27-letni obywatel Ukrainy, który pracował w Częstochowie. Zaatakował nożem współpracowników i został postrzelony przez policję.

zarzuty usiłowania zabójstwa, Akt oskarżenia dla 22-latka

Trzy zarzuty usiłowania zabójstwa dla 27-latka

Wczoraj (04.01) wreszcie udało się prokuratorowi przedstawić zatrzymanemu zarzuty. Mężczyzna częściowo przyznaje się do przestępstwa.

Piotr Wróblewski: 4 stycznia mężczyzna ten został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie został przesłuchany przez prokuratora. Zostały mu przedstawione trzy zarzuty usiłowania zabójstwa trzech różnych osób. Byli to pracownicy zakładów mięsnych w Częstochowie. Jak wynika z jego wyjaśnień, chciał on skrzywdzić jednego z tych pracowników, którego podejrzewał o to, że dosypuje mu do pokarmu czy płynów jakąś truciznę. Pozostałe dwie osoby, jak wynika z jego wyjaśnień, były to przypadkowe ofiary, które w tym czasie próbowały podjąć jakąś interwencję.

Jak mówi prok. Piotr Wróblewski, 27-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie:

Piotr Wróblewski: Mężczyzna ten przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, z tym, że zaznaczył, że chciał on skrzywdzić tylko jednego z tych pokrzywdzonych. Zostały mu przedstawione trzy zarzuty. Został przesłuchany w charakterze podejrzanego, a po przesłuchaniu prokurator wniósł do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy

– informowała nas w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj