Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To jest determinacja mieszkańców! Znaleźli sposób na remont ulicy Podchorążych

Facebook Twitter

Ulica Podchorążych to jedna z wielu dróg gruntowych położona w dzielnicy Stradom, prostopadłe przyległa do Sabinowskiej. Od lat tutejsi mieszkańcy zabiegali o jej remont. Prace w tym kierunku mają wreszcie ruszyć w tym roku, bo zadbali o to sami. W jaki sposób?

determinacja mieszkańców

To jest determinacja mieszkańców – zależy im na remoncie ulicy, przy której mieszkają

Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy tej ulicy od wielu lat bezskutecznie zabiegali o remont, przebudowę, a przede wszystkim położenie właściwej nawierzchni. W skutek braku reakcji ze strony władz, częstochowianie obrali inny kierunek działania. Stworzyli własny fanpage NaszaPodchorążych, na którym informują o bieżącej sytuacji, tworzą wspólnie petycję, prośby o interpelacje oraz dokonują samowolnych napraw swojej drogi.

To jest determinacja mieszkańców. Podczas sesji rozdawali takie ciasteczka fot. FBNaszaPodchorążych

Jako przedstawiciele jedynej ulicy w Częstochowie, bezpośrednio zwrócili się do radnych podczas sesji, którym wręczyli „podchorążanki”. Były to własnoręcznie wypiekane ciastka z logo tej ulicy. Udało się i zwrócili uwagę samorządu na problem. Decyzją prezydenta zostali wpisani w budżet na 2024 rok. Na razie to kwota na wykonanie dokumentacji przebudowy. Mieszkańcy piszą do nas, że tego typu starania o remont stać się mogą drogowskazem dla innych potrzebnych inwestycji. Być może chodzi o to by skutecznie przebić się do decydentów ze swoimi potrzebami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj