Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To był bogaty w wydarzenia finał orkiestry, ocenia częstochowski sztab [FOTO]

Facebook Twitter

Częstochowa po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W naszym mieście centrum wydarzeń 31. finału mieściło się na Placu Biegańskiego. Nie brakowało też atrakcji w innych częściach miasta.

Były przejazdy zabytkowym ikarusem, imprezy sportowe, morsowanie dla WOŚP, koncerty czy bieg w ramach parkrun. To była bogata w wydarzenia niedziela:

Natalia Zalas: Gramy w Częstochowie, jak co roku mamy bardzo dużo wydarzeń, mamy bardzo dużo imprez towarzyszących, które dzieją się w okolicach placu Biegańskiego, ale również takich wydarzeń, które znajdują się w innych miejscach, innych punktach miasta np. w hali Polonii czy w hali przy ul. Jasnogórskiej, czy Śląska Integracja Terenowa, która gra z nami w Biskupicach, także naprawdę mamy bardzo dużo wydarzeń

– mówi Natalia Zalas ze sztabu orkiestry w Częstochowie. W tym roku do udziału zaangażowało się ponad pół tysiąca wolontariuszy. Częstochowski sztab co roku również się rozrasta. Coraz więcej osób chce pomagać i mieć udział w tworzeniu tego wydarzenia:

Natalia Zalas: Nas sztabowiczów jest ponad 40, także naprawdę jest to spora grupa ludzi, która pracuje nad tym, żeby ten dzień wyglądał, tak jak wygląda. Bardzo się z tego cieszymy, że co roku przychodzą do nas coraz młodsi ludzie, nowi ludzie, którzy z nową energią chcą z nami grać i organizować to wydarzenie. Jest to fajny sygnał, że to co robimy, ma sens

– dodaje Natalia Zalas. Dla sztabowiczów to nie koniec pracy, najbliższe dni i godziny do czas podsumowań i liczenia zebranych pieniędzy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023