Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ten pomysł ma pomóc niepełnosprawnym. Co o tym sądzicie?

Facebook Twitter

Nowe piktogramy na przystankach tramwajowych mają pomóc niepełnosprawnym. Ułatwią też życie rodzinom z dziećmi, które z wózkami korzystają z przejazdów tramwajem.

Częstochowskie tramwaje
Fot. mpk.czest.pl

Na razie to testowe rozwiązanie.

Tomasz Tyl: Zostały namalowane piktogramy, na razie na sześciu przystankach. Pilotażowo myślę, że to się sprawdzi w naszym mieście. Te piktogramy przedstawiają i wózek dla dzieci, i wózek inwalidzki. I one są dokładnie wymalowane naprzeciwko szerokich drzwi tramwajowych.

Radio Jura: Tramwaj zatrzymuje się na przystanku, to niejako ten piktogram kieruje te rodziny z dzieckiem. Każdy też to uszanuje.

Tomasz Tyl: Tak, dokładnie. Myślę, że każdy to uszanuje, a przy okazji motorniczy takie osoby będzie w stanie lepiej zauważyć i ewentualnie poświęcić im więcej uwagi tudzież pomóc.

Informował w Radiu Jura, społeczny rzecznik osób z niepełnosprawnością Tomasz Tyl. Na razie wszyscy pasażerowie, osoby na wózkach i rodziny mogą przyzwyczajać się do nowego rozwiązania.

Radio Jura: Być może pojawi się na całej długości trasy tramwajowej.

Tomasz Tyl: Jeśli będzie ten program zaakceptowany przez mieszkańców, a myślę, że tak, wszystkie przystanki będą w Częstochowie posiadały takie oznaczenia.

Radio Jura: Gdzie piktogramy już są?

Tomasz Tyl: Estakada na Rakowie to będzie Promenada i Aleje Najświętszej Marii Panny w centrum, aby ulepszyć życie osobom z niepełnosprawnościami oraz rodzicom dzieci z wózkami.

Tomasz Tyl, rzecznik Do spraw Osób Niepełnosprawnych

Z Tomaszem Tylem, społecznym konsultantem do spraw osób z niepełnosprawnością rozmawiał Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj